Dijital bir varlık olarak web sitesi, neredeyse tüm markalar için olmazsa olmazdır. Markaların PR değerini ve satışlarını artıran, hedef kitleye ulaşmasını sağlayan ve güvenilirlik sağlayan bu web siteleri, hiç tanımadığınız insanlara ulaşmanızın temel aracıdır.

Türkiye’de internet erişimi olan insan sayısı yüzde 90’ı geçmiş durumdadır. Bu da hemen hemen herkesin interneti kullandığını, internet üzerinden araştırma ve alışveriş yaptığını göstermektedir. Bunu bilen markalar ise web siteler yardımıyla, bu alanda varlık göstermektedir. 

İster kurumsal olsun isterse kişisel olsun, web sitesi sayesinde; ürün ve hizmetlerinizin yanı sıra markanızın referanslarını, vizyonunu ve müşterilerinize sağlayacağı faydaları da hedef kitlenize rahatlıkla ulaştırabilirsiniz. 

Tüm bu avantajlardan faydalanabilmek adına bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Bu web sitesinin ise profesyonelce tasarlanması özellikle kurumsal açıdan son derece önemlidir. Web site inşasında web tasarım ajansları ile çalışarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Bu hizmet müşterilerinize ulaşmanızın en iyi yollarını gösterecektir.

Web Tasarımı Nedir?

Web siteleri internet üzerinden bir alan adı altında sayfaların birbirine bağlı olduğu bir düzen içerisinde çalışır. Web tasarım ise, bu sitenin hazırlanması, tasarımlarının yapılması ve yayına hazır hale getirilmesidir. 

Bir web sitesinin tasarım süreci, içerdiği tüm öğeleri kapsamaktadır. Bu öğelerin konumlandırılması ve sayfaların birbirine bağlanması web tasarım sürecinin parçalarıdır. Başarılı bir web sitesine sahip olmak için tasarım son derece önemli bir rol oynar.

Web Tasarım Hizmeti

Bir web sitesinin hazırlanması, kapsamlı bir süreci ifade eder. Web sitesinin altyapısının hazırlanması, kullanılacak öğelerin tasarlanması ve sitenin sonuç olarak yayınlanması web tasarım hizmeti altında değerlendirilmektedir.

Bunun yanı sıra yayınlanan web sitelerinin güncelleme, bakım ve geliştirme işlemleri de web tasarım hizmetlerine dâhil edilebilmektedir. Web sitesinin yayına geçmesi ve sonrasında yapılan tüm işlemler web tasarım hizmeti olarak adlandırılmaktadır.

Profesyonel Web Tasarım Hizmeti

Web tasarım hizmetinin başarılı sonuçlar elde edebilmesi adına profesyonel olarak verilmesi gerekir. Bu profesyonel hizmetler ise genellikle bu alanda tecrübeli ve ileri düzeyde bilgi sahibi ajanslar tarafından verilmektedir. 

Web tasarım firmaları markaların web sitelerinin en yüksek düzeyde verime sahibi olması için özel çalışmalar yürütürler. Profesyonel bir hizmet sayesinde, firmanızın kurumsal web sitesinin inşasında doğru yönlendirmeler yapılır ve doğru adımlar atılır. Deneyimli web tasarım firmaları, sektörünüze ilişkin daha önceden edindiği bilgileri de proje üzerine yansıtabilirler. 

Bu tip ajanslarla çalışmak, web sitesi tasarımı sürecinde ortaya çıkabilecek problemlerinde kolaylıkla çözülmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Neden Profesyonel Web Tasarım Hizmeti Almalısınız?

Teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişerek yaygınlaşması, dijital pazarlama kavramını ortaya çıkarmıştır. Bu kavram içerisinde en önemli öğelerden biri ise web sitenizin varlığıdır. Web sitesi tüm firmalar için artık bir zorunluluk haline gelmiştir. 

Artan ihtiyaçlar, rekabet ortamı, bilgiye ulaşmanın çok daha kolay olması, daha kolay hizmet alma imkanı, deneyimlerin paylaşılması gibi eğilimlerin artmasıyla birlikte hem küçük hem de büyük firmaların web sitesi ihtiyacı doğmuştur. Dijital dünyaya adapte olmak isteyen firmalar, web siteleri aracılığıyla ziyaretçilerini etkilemek ve müşteri potansiyelini artırmak isterler. Hedef kitleye daha kolay ulaşılabilir olması, müşterilerle iletişim imkanları, soru sorma gibi aksiyonları ve geniş veri imkanıyla profesyonel web tasarımı bir gerekliliktir. 

Alışveriş alışkanlıklarının kökten değişmesiyle birlikte, tüketiciler ürün ve hizmet ihtiyaçlarını internet üzerinden yaptıkları aramalarla karşılamaktadır. Web sitenizin arama motorlarında yapılan aramalarda görünmesi müşterilerin sizi daha rahat bulmasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra potansiyel müşteriler, ürün ve hizmetlerinize ilişkin bilgilere ve iletişim olanaklarına web siteniz üzerinden imkan bulabilmektedir. Bu sebeple dijital dünyada var olmak, rekabet ortamında öne çıkmak ve potansiyel müşterilerinizi bulabilmek için web sitesine sahip olmanız gerekir.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Tasarımı

Firmanızın daha çok insan tarafından tercih edilmesi, ürün ve hizmetlerinizin daha fazla ulaşılabilir olması için web tasarımında kullanıcı dostu bir arayüz oluşturulması gerekir. Kurumsal bir web sitesinin kolay ve kullanışlı olması, gelen ziyaretçiler açısından son derece önemlidir. Kullanıcılar daha anlaşılır ve basit tasarımlara yönelmektedir.

Profesyonel web sitesi tasarımı yapan firmalar kimi zaman ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hazır paketler hazırlayabilirler. Bunun yanı sıra özel taleplerinizi iletebilir ve tamamen istediğiniz gibi bir web sitesi de hazırlatabilirsiniz. Web sitesi tasarımları genellikle faaliyet gösterdiği sektör baz alınarak buna göre hazırlanmaktadır. Tasarım içerisinde yer alan her alan, hedef kitlesine göre şekillendirilmelidir. Profesyonel bir web tasarımı tüm bu kriterleri kullanıcılarına sunabilmektedir.

Her şeyden önce web tasarımı yaparken ‘mutlu müşteri’ ilkesiyle hareket edilmesi gerekir. Bu sitelerin hazırlanmasında ilk kriter hedef kitlenize göre tasarımların yapılmasıdır. Hedef kitleniz web sitenizi ziyaret ettiğinizde anlaşılır bir alan bulmalı ve potansiyel müşteriye dönüştürülmelidir.

Profesyonel Bir Firma ile Çalışmanın Avantajları

Profesyonel bir web yazılım firması ile çalışmak size birçok artı sağlayacaktır. Profesyonel bir firma, çözüm ortağınız gibi çalışacaktır. Bu firmalar, ihtiyaçlarını anlayarak, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

Kaliteli web sitesi tasarımları ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayanlardır. Bu tip firmalar beklenti ve ihtiyaçlarınızı analiz ederek size birçok farklı öneri de bulunabilir. Bunun yanı sıra bünyelerinde birçok farklı alanda uzman bulundururlar. Her uzmanlık dalı web sitenize farklı bir artı olacaktır. Bunun yanı sıra web siteniz kurulduktan sonra bakım ve güncelleme çalışmaları da bu firmalar tarafından sağlanmaktadır.

Bunların yanı sıra farklı hizmetleri veren bir firmadan arama motorlarına yönelik olarak hizmet de alabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde Google gibi arama motorlarında üst sıralarda listelenerek satış rakamlarınızı yukarılara çıkarmanız mümkündür. 

Unutmamalısınız ki web tasarımı tek seferlik olan ve biten bir hizmet değildir. Web sitesi sahibi olduğunuzda bu hizmetin devamlı olması gerekir. Web sitenizin varlığını nitelikli bir şekilde sürdürmek müşteriler açısından son derece önemlidir. Profesyonel bir çözüm ortağı ile bu hizmetlerin tamamına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyat noktasında ise değişkenlik gösteren bir hizmettir. Bu hizmeti satın almak istediğinizde birçok farklı uygulamayla karşılaşabilirsiniz.

Fiyat konusunda talepleriniz belirleyici olacaktır. Nasıl bir web sitesi istediğiniz, yazılım geliştirme, bakım, güncelleme gibi hizmetlerin varlığı, ödeme sayfaları, grafik tasarımı konusundaki beklentileriniz gibi bir dizi kriter web tasarım fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

İster kişiler olsun isterse kurumsal olsun web tasarımının bu konuda uzman olan firmalara yaptırılması gerekir. Bu firmalar sayesinde, kullanıcı dostu ve beklentileri karşılayan web sitesi tasarımına sahip olabilirsiniz. Özellikle bir markanız varsa, bu marka için tasarlanacak olan web sitesinin özenle hazırlanması gerekir.

Alkan Group Medya olarak, web tasarım işlemlerinizi özenle hazırlıyoruz. Deneyimli ve dinamik ekibimiz, beklentilerinize ve sektörünüze uygun olarak size birçok farklı çözüm fikri sunmaktadır. Bunun yanı sıra web sitenizin inşasından sonra da farklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede sektörünüzde öne çıkan bir markaya sahip olabilirsiniz. Siz de, markanız için kaliteli bir web sitesine sahip olmak ve avantajlı fiyatlardan faydalanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.